Porady

Pochłaniacz wilgoci do łazienki – gadżet, który musisz mieć!

Pochłaniacz wilgoci do łazienki – gadżet, który musisz mieć!

Cyrkulacja powietrza w domu to jedno z kluczowych zadań, jakie stoi przed architektami i wykonawcami podczas powstawania nowych mieszkań. Powietrze w łazience, mimo dobrej wentylacji w domu, często jest zbyt wilgotne. 

Co szkodzi Twojej łazience?

Wentylacja w łazienkach jest zwykle słabsza, ponieważ z reguły pomieszczenia te nie mają okien. Dodatkowo regularne kąpiele domowników powodują wzrost wilgotności powietrza. To znacznie osłabia jego jakość i może powodować tworzenie się pleśni w rogach armatury lub na ścianach łazienki. To psuje nie tylko wygląd pomieszczenia, ale również szkodzi naszemu zdrowiu. Brak odpowiedniej wentylacji sprawia, że pomieszczenie nigdy nie jest do końca wywietrzone i wszystkie szkodliwe substancje wciąż się tam znajdują. 

Pochłaniacz wilgoci jak działa?

Urządzenie nazywane pochłaniaczem wilgoci to doskonałe narzędzie zapobiegające powstawaniu nadmiaru wilgoci w pomieszczeniach. Osuszacz powietrza jest niewielki, dlatego łatwo go dyskretnie wkomponować w wystrój łazienki lub innego pomieszczenia, w którym chcemy go użyć. Pochłaniacz wilgoci zbiera nadmiar wody z powietrza za pomocą tabletek lub granulatu, zamkniętych w plastikowej obudowie. Trwałość jednego wkładu wynosi aż do 12 miesięcy. Większość pochłaniaczy wilgoci nie wymaga zasilania, nie generują więc dodatkowych kosztów. Dobrym rozwiązaniem będzie również wiatrak, najczęściej montowany na kratce wentylacyjnej. 

Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać? 

Osuszacze powietrza dzielą się na sprzęty różnego rodzaju: 

– Pochłaniacze niewymagające zasilania, których bazą jest pochłaniający wilgoć wkład. To tanie rozwiązanie, którego cena jest jedna z głównych zalet.

– Osuszacze elektryczne. Uznawane za najskuteczniejsze i najbardziej komfortowe, ponieważ zwykle samodzielnie dostosowują rytm pracy, dopasowując się do poziomu wilgotności w powietrzu. Pochłaniacze wilgoci do łazienki różnią się dość mocno ceną. Najtańsze urządzenie o prostej konstrukcji możesz dostać już za kilkadziesiąt złoty. Czy jednak pochłaniacz za tak niską kwotę poradzi sobie z wilgocią w łazience? Średnia półka cenowa zakłada gadżety osuszające w przedziale 150-300 zł. Mocno zaawansowane i dopracowane pochłaniacze wilgoci mogą kosztować nawet w okolicach 600 zł. 

To, jak bardzo zaawansowany powinien być gadżet do Twojej łazienki, zależy, jak duży problem stanowi wilgotność powietrza w Twoim domu. Czasem lepiej od razu zdecydować się na elektryczny osuszacz powietrza, który znacznie podniesie komfort życia w domu, poprawiając jakość powietrza. 

Similar Posts