Porady

Prysznic walk-in: eleganckie i praktyczne rozwiązanie dla Twojej łazienki!

Prysznic walk-in: eleganckie i praktyczne rozwiązanie dla Twojej łazienki!

Przestrzeń w łazience bardzo ciężko jest zaaranżować, zwłaszcza że z reguły jest ona niewielkich rozmiarów. Prysznic walk-in to w założeniu idealne połączenie prostoty i luksusu, na które nie potrzeba wielkich metraży, a dobrego pomysłu! 

Prysznic walk-in co to jest?

Prysznic walk-in to rozwiązanie polegające na oddzieleniu strefy prysznicowej od reszty łazienki jedynie szklaną taflą. Ten rodzaj prysznica nie posiada kabiny prysznicowej, a jedynie odpływ znajdujący się w podłodze. Może to być odpływ punktowy lub liniowy. Wejście pod prysznic jest swobodne, przez otwartą przestrzeń między łazienką a prysznicem, ponieważ walk-in nie zakłada również obecności drzwi prysznicowych. Cała konstrukcja opiera się na stałych elementach, które nie posiadają zakamarków i trudno dostępnych miejsc. Dzięki specjalnej powłoce szyba prysznica jest prosta w czyszczeniu i nie posiada smug, dzięki czemu łazienka zawsze wygląda jak nowa. 

Prysznic walk-in ile kosztuje?

Zanim zdecydujesz się na prysznic typu walk-in sprawdź wentylację w mieszkaniu i możliwość obniżenia posadzki (jest to zależne od poziomu odpływu w łazience). Dostosowanie poziomu podłogi i zamontowanie odpływu to główne koszta przedsięwzięcia. Jak podają specjaliści, prysznic walk-in wcale nie musi być drogi, chociaż z pewnością na taki wygląda. Wszystko zależy od materiałów i pracy, jaką trzeba włożyć w zamontowanie szyby, odpływu i prysznica. Rozsądnie zaplanowany prysznic walk-in nie będzie droższy od zwykłej kabiny prysznicowej. 

Zalety i wady prysznica typu walk-in

Chociaż łazienka z prysznicem walk-in wygląda przestronnie i luksusowo, to pomysł ten niestety nie jest pozbawiony wad: 

– Otwarta przestrzeń może sprawiać, że podczas kąpieli będzie Ci zimno.

– Brak całkowitego oddzielenia prysznica od reszty łazienki może skutkować zachlapaniem całego pomieszczenia.

– W prysznicu walk-in nie można wziąć kąpieli jak w wannie, ani zgromadzić wody, np. do ręcznego prania jak w brodziku.

– Odpływ ma tendencje do zapychania się i wymaga regularnego czyszczenia. Prysznic tego typu posiada również wiele zalet: 

– Wygląda pięknie i schludnie.

– Przestrzeń pod prysznicem jest duża, a cała łazienka wydaje się większa.

– Prosty w czyszczeniu.

– To trwalsze rozwiązanie niż tradycyjny brodzik czy wanna. Użytkownicy tłumaczą, że wady i zalety kabiny typu walk-in zależą od jakości materiałów i montażu. To konstrukcja tego typu, gdzie każdy błąd skutkuje wadliwym, niezwykle uciążliwym działaniem sprzętu. Mając dopracowany projekt i zaufanego fachowca, możesz być pewny, że argumenty za będą przeważać. 

Similar Posts