Porady

Drzwi do łazienki – jakie będą najlepsze?

Drzwi do łazienki – jakie będą najlepsze?

Drzwi w mieszkaniach mogą sprawić niemało kłopotów, ponieważ ich wymiana musi być dostosowana do rozmiarów i rodzaju ościeżnicy, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i dużym nakładem pracy. Jakie drzwi do łazienki wybrać, by posłużyły przez długie lata i prezentowały się gustownie i z klasą? 

Modne drzwi łazienkowe

Funkcjonalne drzwi łazienkowe wcale nie muszą zaburzać wystroju mieszkania. Istnieje mnóstwo sposobów, by dopasować drzwi zarówno do wystroju wnętrza, jak i rozmiarów łazienki i korytarza. W ciasnym domu dobrym rozwiązaniem mogą być drzwi przesuwne. Design drzwi łazienkowych zwykle zależy od wyglądu reszty domu, a magazyny z modnym wystrojem wnętrz nie poświęcają drzwiom łazienkowym całych artykułów. Można więc zaryzykować twierdzenie, że każde klasyczne drzwi do łazienki wpiszą się w panujące trendy. Jeśli nie chcesz, by otwór wentylacyjny, konieczny do ochrony łazienek przed pleśnią i zagrzybieniem, znajdował się na drzwiach, możesz je odrobinę skrócić. W ten sposób powstanie przestrzeń między drzwiami a podłogą, która zapewni skuteczną wentylację. 

Drzwi do łazienki ceny

Chociaż zakup drzwi do mieszkania nie musi być dużym wydatkiem, to niekiedy wymiana drzwi w domu wymaga również zmiany ościeżnicy. Wtedy koszt wzrasta o kilkaset złotych i czas poświęcony na wymianę drzwi. Są to jednak drastyczne przypadki, ponieważ w nowszym budownictwie ościeżnice są zwykle uniwersalne i nie trzeba ich za każdym razem wymieniać. Przeciętny koszt drzwi łazienkowych wynosi od 150 do 200 zł. Najtańsze można kupić nawet za 90 zł, warto jednak wcześniej sprawdzić, czy takie drzwi są solidne i na długo zachowają swój pierwotny wygląd. 

Drzwi do łazienki o tym musisz pamiętać 

Zanim kupisz wymarzone drzwi do łazienki, pamiętaj o kilku rzeczach: 

– Drzwi łazienkowe powinny mieć otwór wentylacyjny.

– Kluczowe jest, jak drzwi będą się otwierały – do wewnątrz czy na zewnątrz. Warto zaplanować to wcześniej, by źle założone drzwi do łazienki nie powodowały dyskomfortu. – Wewnętrzny zamek w drzwiach łazienkowych zapewni domownikom prywatność i warto wybrać drzwi, które mają już wbudowany zamek.

– Drzwi łazienkowe powinny pasować fasonem do drzwi wiodących do innych pomieszczeń, by całość ładnie się ze sobą komponowała. Akcesoria domowe, z których korzysta się nieustannie, powinny być trwałe i dobrej jakości. Nie oznacza to jednak, że musisz zdecydować się na najdroższe drzwi łazienkowe dostępne na rynku. Warto kupować je w sklepach stacjonarnie by móc sprawdzić ich jakość. Opłacalne jest też polowanie na okazje, ponieważ drzwi często można dostać na promocji

Similar Posts