Porady

Jak atrakcyjnie i niedrogo urozmaicić wnętrze naszego mieszkania?

Jak atrakcyjnie i niedrogo urozmaicić wnętrze naszego mieszkania?

Z pewnością rok 2020 jest specyficzny. Jedną ze szczególnych cech bieżącego roku jest zdecydowanie dłuższy czas spędzony w swoim mieszkaniu. Wykorzystujemy go aktualnie aż nadto. Praca, nauka, aktywności fizyczne przeniosły się w pełni do domów.

Z pewnością w chwili zwątpienia, zmęczenia lub krótkiej przerwy z kawą w dłoni pojawia się myśli, aby coś zmienić, poprawić komfort pod aktualne obowiązki lub po prostu odmienić otaczającą nas rzeczywistość. Z drugiej jednak strony duże remonty i rewolucje zwykle panujemy z wyprzedzeniem, dodatkowo coraz częściej martwimy się o stabilną sytuację finansową w przyszłości. Istnieją jednak sposoby na atrakcyjne i niedrogie urozmaicenie naszego mieszkania.

Dekoracyjne oświetlenia – tani sposób na ocieplenie wnętrza

Czasami niepozorny kształt, w dzień prawie niewidoczny może dać spektakularny efekt po zmroku. Aktualne oferty w sklepach stacjonarnych i online dają możliwość wyboru różnego rodzaju oświetlenia. Od klasycznych lap na blatowych po świeczki ledowe czy cottonki. Różnorodność oświetlenia pozwala wprowadzić ten element do każdego mieszkania bez względu na jego metraż.

Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania oświetlenia już pod urządzone mieszkanie, może być na baterie i postawione w dowolnym miejscu lub klasycznie na kabel. Kolejnym plusem wybrania oświetlenia jako elementu dekoracyjnego jest odcień, który nada charakter wnętrzu, zimy, ciepły, półmrok, rozświetlenie. Często możemy wybrać produkt, który będzie łączył kilka powyższych funkcji w zależności od indywidualnego ustawienia.

Dekoracje ścienne – nowoczesne plakaty

Aranżując wnętrze, nie można zapomnieć o elementach, które w sposób szczególny wyrażą naszą osobowość i styl. Świetnie sprawdzają się w tym nowoczesne plakaty ścienne. Sposób na spersonalizowanie swojego wnętrza można wyrazić poprzez wybór wzoru, kolorów wielkości oraz zestawu plakatów.

Choć najczęściej znajdują zastosowanie w pokojach młodzieżowych, coraz więcej propozycji plakatów znajdziemy do salonu czy nawet kuchni. Mogą zawierać przeróżne motywy związane np. z podróżami, sportem, gotowaniem lub zawierać motywujące teksty. Plakaty podkreślają styl wykończenia mieszkania- skandynawski, industrialny, vintage, glamur. Świetnie sprawdzą się też w wystroju minimalistycznym.

Modne Tekstylia – zmienne dodatki

Świetny pomysł na zmianę kolorów oraz wprowadzenie modnych dodatków  w Twoim mieszkaniu są dodatki w postaci tekstyliów. Zasłony, narzuty, poduszki dekoracyjne, wracające do mody obrusy oraz bieżniki. W małej sypialni dużą odmianą będzie nowa narzuta na łóżko w modnym odcieniu na sypialnianym łóżku.

W salonie świetnie sprawdzą się nowe zasłony, a na sofie kilka poduszek w modnych kolorach. Złoty, srebrny, butelkowa zieleń czy wzory świąteczne są powszechnie dostępne.

Dodatkowo są to akcesoria zmienne i wielokrotnego użytku więc zmiana pościeli, narzuty czy firan w łatwy sposób może odmienić wnętrze w krótkim odstępie czasu np. miesiąca. Oprócz funkcji dekoracyjnej posiadają również funkcję praktyczną, użytku codziennego.

Similar Posts